Україна

Українські біженці мігрують з Польщі до Німеччини – дослідження


Українські біженці мігрують з Польщі до Німеччини - дослідження

Серед причин міграції ло Німеччини – вища зарплата, вищі соціальні виплати для біженців та кращі медичні послуги, аніж у Польщі.

Українські біженці мігрують з Польщі до Німеччини. Такими є дані дослідження щодо тенденцій міграції біженців, передає Укрінформ.

“Ми помітили тенденцію, що за останні кілька місяців багато українців виїжджає з Польщі до різних європейських країн, зокрема до Німеччини. Десь на 450 тис. збільшився приріст громадян України в Німеччині, у той час як на 350 тис. зменшилася їхня кількість в Польщі. Тобто 350 тис. українців виїхало в різні країни, у тому числі до Німеччини. Цю тенденцію ми вирішили дослідити”, – розповіла речниця Міграційної платформи EWL Маргарита Ситник під час презентації дослідження.

Дослідження підготовлено за результатами опитування, яке у серпні 2023 року провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща. Загалом опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, отримали статус тимчасового захисту у Польщі, а потім виїхали до Німеччини.

Соціогеограф Маріуш Ковальський поінформував, що 91% опитаних становили жінки і 9% чоловіки, середній вік – близько 35 років, 66% мають вищу освіту і близько 20 % – професійну освіту.

Як заявив під час онлайн-включення професор, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету Ян Маліцький, після прибуття до Польщі українські біженці, серед яких 94% становлять жінки активно включилися у пошук роботи “не тому, що хтось від них цього очікував чи вимагав”, а за власним бажанням. За його словами, 71% українок вже почали працювати.

За словами голови правління Міграційної платформи EWL Анджея Коркуса, серед причин міграції українських біженців до ФРН є наявність друзів у Німеччині, які вже влаштувалися там і допомагають знайомим зробити цей крок, а також вища зарплата, вищі соціальні виплати для біженців та кращі медичні послуги, аніж у Польщі.

У дослідженні також вказується на курси німецької мови, організовані урядом для біженців, як на важливий фактор, який допоміг українцям інтегруватися в суспільство і знайти свій шлях на ринку праці.

Нагадаємо, Польща закрила найбільший центр прийому біженців. Центр передбачався як тимчасовий, а його закриття було обґрунтоване тим, що “кількість біженців, які прибувають у регіон з України, мізерно мала”.

Як повідомлялося, глава Єврокомісії пропонує продовжити захист українців у ЄС.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button