Україна

Українська делегація продовжує ігнорувати конструктивний сценарій обміну полоненими, – політичний оглядач

Українська делегація продовжує ігнорувати конструктивний сценарій обміну. Про це заявив політичний оглядач Кирило Кіквідзе у своєму блозі.

«Чергова неприємна новина для тих, хто як і раніше сподівається на швидкий обмін утримуваних осіб. За підсумками чергової відеоконференції Контактної групи напрошується тільки один висновок: українська делегація, як і раніше далека від будь-яких практичних кроків по обміну і в черговий раз змушена придумувати незрозумілі виправдання у відповідь на звинувачення в непослідовності і абсурдності свого плану спільних кроків, а також в повному ігноруванні Мінських угод.

Ось витяги з офіційної позиції донецької делегації: «Представники України на переговорах продовжують ігнорувати раціональні пропозиції в питанні обміну утримуваними особами, наполягаючи на власних контрпродуктивних ініціативах. Досі незрозуміло, на яких підставах Київ пропонує проводити нові обміни і завершувати попередні: запропонований Києвом проект плану з врегулювання конфлікту передбачає абсолютно непослідовні кроки. Для прикладу, Україна пропонує спочатку (вже 10 грудня цього року) повернення підрозділів ЗСУ на неконтрольовані територію, а потім (15 грудня) – процедуру обміну». Погодьтеся – процедура обміну виглядає, м’яко кажучи, абсолютно нездійсненною.

У Донецьку також відзначають, що подібні пропозиції української сторони можуть як носити провокаційний характер, так і бути результатом випадкової неуважності: «У дорожній карті [яку отримав Київ] чітко прописані логічні і найкоротші терміни з обміну по другій категорії, тобто людей, місцезнаходження яких встановлено, вони процесуально очищені і готові до обміну. Але українська сторона ігнорує наші пропозиції, а закликає до звільнення тільки в ЗМІ».

Може на відміну від підгрупи з гуманітарних питань, яка веде тему обмінів, справи у нашої делегації йдуть краще? Зовсім навпаки. Вчорашня нарада підгрупи з питань безпеки вже прокоментувала представниця Донеччини на переговорах Контактної групи Наталія Никонорова: «Сьогодні було заслухано доповідь координатора, посла Чевік, який акцентував увагу на тому, що вперше за свою роботу в групі був змушений достроково завершити засідання через переговорний тупик. «Ми постійно чуємо, як мінімум, дивні для нас заяви представників України про те, що Заходи нібито працюють. Кілька цифр зі звітів СММ ОБСЄ, які свідчать про протилежне. Тільки за два тижні між засіданнями кількість порушень режиму припинення вогню, де можна визначити сторону, що стріляла – 29 разів з боку України і для контрасту – всього один зі сторони ДНР».

А ось її зведення з засідання підгрупи з політичних питань: «На даний момент ситуація з документом, який міг би допомогти в розблокуванні переговорного процесу, а саме із запропонованим Києву проектом Дорожньої карти (Плану дій), ясно демонструє повну відсутність у Києва наміру цей переговорний процес розблокувати. Донецьк і Луганськ направили свій проект Дорожньої карти ще 9 жовтня і потім цілий місяць домагалися відповідного проекту від української сторони. Тільки 11 листопада Київ свій варіант документа надав в Контактну групу. Однак після розгляду цього листа виявилося, що український проект покликаний не виконувати Мінські угоди, як про це заявляють представники Києва, а переписати їх. В даному проекті 51 абзац, з яких 40 суперечать Мінським угодами – тобто 78% цього документа грубо порушують Комплекс заходів, а в іншому суперечать один одному».

«Схоже, що поки офіційні представники Києва на переговорах продовжують категорично ігнорувати всі раніше досягнуті домовленості, в тому числі основні документи Мінських угод, ніякого прогресу в питаннях звільнення утримуваних осіб, повної зупинки вогню та інших нам не бачити взагалі» – зазначив Кіквідзе.

Back to top button