Україна

Українець відсудив право забрати дочку, вивезену матір’ю в Ірландію


Українець відсудив право забрати дочку, вивезену матір ю в Ірландію

Суд постановив, що дівчинку неправомірно вивезли без дозволу батька. На думку судді, переселення дівчинки з дому до чужої країни загрожує її психологічному здоров’ю.

В Ірландії Верховний суд ухвалив рішення про повернення додому української дівчинки, яку мама вивезла її до Ірландії після початку повномасштабного вторгнення. Позов подав батько дитини. Суд постановив, що дівчинку неправомірно вивезли без дозволу батька, повідомляє Українська правда з посиланням на державну ірландську телерадіокомпанію RTÉ.

Повідомляється, що батьки дівчинки розлучилися кілька років тому.

Суд отримав докази, що дитина хоче повернутися до тата.

“Згідно з угодою про спільну опіку, до великої війни дівчинка переважно проживала з батьком, його дружиною та зведеними братами і сестрами. Мати регулярно могла спілкуватися з нею. Після початку війни в лютому 2022 року мати вивезла дівчинку за кордон без згоди ексчоловіка. Жінка посилається на відповідну постанову, яка це дозволяє. Дійсно, в умовах воєнного стану виїзд за кордон дітей з одним з батьків дозволяється без нотаріально посвідченої згоди іншого з батьків. Утім, батько протестує і вважає, що його колишня партнерка забрала дитину всупереч їхній угоді”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що чоловік звернувся до суду відповідно до Гаазької конвенції, яка також регулює питання “викрадення дітей”, з проханням сприяти повернення його дочки в Україну, а мати заперечувала і стверджувала, що через війну в Україні дитині мають дозволити залишитися з нею в Ірландії.

Дівчинка каже, що страждає від розлуки з батьком і зведеними братами та сестрами, у неї немає друзів в Ірландії, але вона спілкується з друзями в Україні по відеозв’язку. Англійською дитина не розмовляє і хоче додому.

“Суддя зазначила, що дитина має глибокий зв’язок з обома батьками і “має обмежене уявлення” про війну. Зрештою, суд вирішив, що мати дівчинки “не мала повноважень вивозити її з України”, а її вивезення порушувало права батька на опіку над дитиною. На думку судді, переселення дівчинки з дому до чужої країни загрожує її психологічному здоров’ю, і буде краще, якщо її негайно повернуть додому. Якщо ситуація погіршиться, батько обіцяє переїхати в інший регіон – він зобов’язаний поінформувати про це маму дівчинки”, – йдеться далі в повідмоленні.

Нагадаємо, правоохоронці припинили діяльність злочинної організації, учасники якої під прикриттям програми сурогатного материнства продавали новонароджених дітей іноземним громадянам.

Раніше на Закарпатті затримали чоловіка, який намагався переправити дитину у країну ЕС та продати за 25 тисяч доларів.

За даними журналіста Віталія Глаголи, зловмисник встиг реалізувати щонайменше три такі “продажі”, метою яких було не усиновлення, а чорна трансплантологія.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button