Україна

Українець готовий оголосити голодування через нелюдські умови ув’язнення в Росії

Український політв’язень Валентин Вигівський має намір оголосити голодування, адже втратив будь-яку надію повернутися живим на Батьківщину. Про 1News повідомила прес-служба Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової.

Валентин Вигівський 7-й рік перебуває в незаконному ув’язненні та наразі утримується в «ФКУ ИК-11 УФСИН РФ по Кировской области» у нелюдських умовах.

«Постійне перебування у холоді та у повній ізоляції призвело до погіршення стану здоров’я Валентина. Крім того, адміністрація виправної установи здійснює систематичний психологічний тиск на нашого співгромадянина – без будь-яких пояснень та причин поміщує в ШІЗО, знімає гроші з карткового рахунку, які рідні йому перераховують для придбання харчових продуктів та засобів гігієни», – наголосила Людмила Денісова.

Через перебування тривалий час у такому тяжкому психоемоційному стані, Валентин повідомив рідним про намір розпочати голодування, якщо ситуація ніяким чином не зміниться.

Уповноважений вважає, що дії, які свідомо вживаються адміністрацією виправної колонії, є нічим іншим, як катуванням та нелюдським чи таким, що принижує гідність людини поводженням. Це є прямим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також пунктів 10, 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.

Омбудсман звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно поновити права громадянина України, а саме, забезпечити відповідні умови тримання, перевірити правомірність дій адміністрації виправної колонії щодо поміщення Валентина Вигівського в ШІЗО та незаконного використання його власних коштів.

Також Уповноважений ВРУ з прав людини закликала міжнародну спільноту відповідно відреагувати на ганебне порушення прав українського політв’язня та застосувати всі можливі механізми задля звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України.

Останні новини

Back to top button