Україна

Українці їдять вдвічі менше м’яса, ніж необхідно для здорового життя, – експерти

У Центрі підвищення ефективності в тваринництві аналізуючи дані FAO, заявляють, що в 2018 році українці з’їли 45 кг м’яса на душу населення в рік при фізіологічній нормі – 80 кг/рік. Про це 1News повідомили в організації.

«У 2018 році українці з’їли лише 45 кг м’яса на душу населення в рік. Для порівняння в ЄС – 90 кг, фізіологічна норма – 80 кг. Тобто, фактично українці їдять вдвічі менше м’яса, ніж необхідно для здорового життя та вдвічі менше, ніж в Євросоюзі», – говориться в прес-релізі.

Структурно по видам м’яса розподіл споживання в 2018 році в Україні виглядав так:

  • курятина – 52,8%;
  • свинина – 34%;
  • яловичина – 11,3%.

«При фізіологічній мінімальній нормі споживання свинини 30 кг на людину в рік, в Україні споживається всього 15 кг. Для порівняння, в Євросоюзі споживання свинини складає 45 кг на людину в рік, в Китаї – 40 кг, в Росії – 30 кг», – додають експерти.

Також у Центрі зауважують, що споживання свинини в Україні стрімко падає – за 4 роки воно вже зменшилося на третину або на 300 тисяч тонн в забійній вазі. Крім того свинину з раціонів українців планомірно витісняє курятина.

«Причина недоїдання українців – у високій ціні на м’ясо. Люди банально не можуть собі дозволити купувати м’ясо по таких цінах. Для порівняння: в сусідній Польщі ціна на свинину починається з 63 грн/кг – вдвічі нижче, ніж в Україні. Це при мінімальній заробітній платі в Польщі 500€ (≈15 тисяч грн) в місяць, а середній по країні – 1100€ (≈33 тисячі грн) в місяць», – говориться в прес-релізі.

За даними Асоціації «Свинарі України» фактична собівартість живих товарних свиней складає 37-41 грн/кг. Ці дані підтверджують і в Центрі підвищення ефективності в тваринництві, за їх розрахунками на вирощування свиней щороку витрачається на 8 млрд грн кормів і ветпрепаратів більше, ніж повинно.  В ЄС собівартість живих свиней складає 0,8€/кг живої ваги або 23,5 грн/кг, а в Бразилії, США та Канаді, навіть, 0,7€/кг. В Центрі переконані – собівартість 25 грн за 1 кг живої ваги в Україні цілком посильна задача.

Аналізуючи зазначені дані в Центрі зауважують, що за даними Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», неправильне харчування і дефіцит поживних речовин вже призвели до того, що тривалість життя українців на 5-10 років нижча, ніж у країнах Євросоюзу.

Back to top button