Україна

Україна звільнила з-під варти білоруського шпигуна

Суд у Чернігові звільнив з-під варти громадянина Білорусі Юрія Політику, якого в Україні обвинувачують у збиранні секретної інформації на користь «невизначеного державного органу Білорусі», передає 1NEWS з посиланням на Радіо Свобода.

Як повідомив адвокат затриманого Тарас Гаралюк, який подавав клопотання про зміну запобіжного заходу, білоруса звільнили під особисті зобов’язання.

Він додав, що судовий процес з розгляду справи буде продовжуватися, і Юрій Політика повинен з’являтися на засідання за викликом суду і не впливати на свідків. За словами адвоката, його підзахисний має право виїзду з країни.

Раніше, у серпні, суд ухвалював рішення про можливість звільнення Юрія Політики під певні зобов’язання за умови сплати застави в розмірі 576,3 тисячі гривень. Однак заставу ніхто не вніс.

Юрія Політику затримали в червні 2017 року на українському прикордонному переході «Нові Яриловичі», на кордоні з Білоруссю. Під час затримання у його телефоні знайшли зашифрований файл з картою розміщення військових підрозділів у зоні бойових ді.й на Донбасі та планом наступальної операції «Шторм». Сам Політика не визнає провину й відкидає обвинувачення.

Прикметно, що Політику звільнили за день до візиту президента Білорусі Олександра Лукашенка в Україну. Він візьме участь у Форумі регіонів в Житомирі. Також планується зустріч Лукашенка з його українським колегою Володимиром Зеленським. На ній планують обговорити, зокрема, питання звільнення українського журналіста Павла Шаройка, якого у Білорусі звинуватили в шпигунстві й засудили на 8 років.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close