Україна

Україна зупинила друк підручників з молдовської мови через обурення Румунії


Україна зупинила друк підручників з молдовської мови через обурення Румунії

Основний тираж цих підручників був надрукований ще влітку, до прийняття рішення щодо невикористання поняття “молдовська мова”.


Кабінет міністрів вирішив офіційно використовувати поняття “румунська мова” замість “молдовської мови”. Про це повідомила пресслужба Міністерство освіти і науки в четвер, 16 листопада.
 
Зазначається, що наразі триває робота щодо приведення у відповідність до цього рішення чинного законодавства України, що передбачає багато внутрішніх нормативно-правових актів.

“Окремо зауважуємо, що всі подальші акти уряду будуть ухвалювати з урахуванням домовленостей. А всі державні службовці, які допускатимуть порушення рішення уряду, будуть дисциплінарно відповідальними”, – йдеться в повідомленні.

 
Таким чином у відомстві відреагували на інформацію про підручники з молдовської мови для учнів шкіл Одеської області. У МОН пояснили, що ці примірники затвердили до друку в травні цього року, основний тираж був надрукований влітку, до ухвалення рішення не використовувати поняття “молдовська мова”.
 
“Сьогодні Міністерство освіти і науки України зупинило будь-який додатковий друк цих підручників. А також розробляє механізм заміни раніше надрукованих примірників підручниками румунською мовою”, – зазначили у відомстві.
 
Напередодні румунські ЗМІ звернули увагу на те, що українське державне видавництво Світ готує підручники “Молдовська мова” та “Молдовська та світова література” – обидва для учнів 5-х класів на Одещині.
 
Нагадаємо, у березні президентка Молдови Мая Санду підписала закон про перейменування державної мови з молдовської на румунську.

Днями Україна передала уряду Угорщини дорожню карту розв’язання питань щодо національних меншин, які непокоять Будапешт. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button