Україна

Україна збільшила експорт замороженої чорниці до Китаю

Україна за перші чотири місяці 2020 року збільшила експорт замороженої чорниці до Китаю у 5,5 разів. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

Зазначається, що прибуток від експорту за цей період склав $ 6 млн.

«У результаті різкого зростання обсягу поставок, Україна стала провідним постачальником замороженої чорниці в цю країну і випередила Канаду, Швецію, Латвію, Білорусь, Росію і Польщу, які також експортували цю ягоду до Китаю у замороженому вигляді», – наголошується в повідомленні.

Експерти вказали, що це була єдина позиція плодоовочевої групи, яку Україна експортувала до цього року Китаю. Минулого року Україна постачала до КНР ядра волоських горіхів, проте у 2020 році поки інформації про поставки не було.

Україна протягом шести років збільшує постачання замороженої чорниці до Китаю.

Так, за 2015 рік обсяг експорту склав $ 383 тис. Після цього обсяги щороку збільшувалися і досягли $ 2,8 млн до 2018 року. Потім, в 2019 році, пішов справжній прорив, коли експорт замороженої чорниці виріс відразу більш ніж в три рази – до $ 10 млн.

«Тому, можна з високою часткою ймовірності припустити, що в 2020 році буде оновлено рекорд експорту цих ягід з України в Китай», – прогнозують експерти.

Як повідомлялося, експерти прогнозують в 2020 році один з найгірших за останні п’ять років урожай ранньої суниці.

Нагадаємо, Китай став головним імпортером української соєвої олії.

До відома, у Мінекономіки стверджують, що з початку року обсяги експорту й імпорту знизились.

Як повідомлялося, Україна продовжує активно вивозити зерно. Експорт пшениці на третину більший, ніж минулого сезону.

Back to top button