Україна

Україна запускає радіопроект на території Криму: він включатиме розважальне шоу кримськотатарською мовою

Сьогодні, 17 травня, Суспільне радіо запускає новий інформаційний проект «Українське радіо. Крим». Він звучатиме на хвилях Українське радіо на півдні України та частині Кримського півострова на частоті 100,7 FM, а також у середньохвильовому діапазоні на частоті 549 АМ. Про це 1News повідомила прес-служба Держкомтелерадіо.

Як зазначається, проект охопить 100% сільської місцевості та більше 95% міст Криму, а також майже всю територію України у вечірній час. «Українське радіо. Крим» транслюватиметься п’ять разів на тиждень, з понеділка по п’ятницю, з 19:10 до 20:00 за київським часом. Основу мовлення складатимуть декілька програм.

По понеділках о 19:10 виходитиме «Нація. Крим» (Millet. Qirim) — програма про вихідців з Криму: їхні життєві історії, культуру і традиції. Програма вироблятиметься херсонською філією Суспільного і звучатиме також у рамках програми регіонального радіомовлення у Херсонській області, яка на сьогодні є другою після Києва за чисельністю переселенців з Кримського півострова.

З вівторка по четвер о 19:10 звучатиме програма «Тема дня», що вироблятиметься спільно з телеканалом UA:КРИМ.

О 19:40 з понеділка по четвер виходитиме вечірня інформаційно-аналітична програма «Крим — Україна» про події в Криму. Програму готуватиме всесвітня служба Українського радіо.

А по п’ятницях з 19:10 до 20:00 звучатиме перше в історії українського радіомовлення музично-розважальне шоу кримськотатарською мовою KEÇ GECE SHOW (КЕЧ ГЕДЖЕ ШОУ). Ведучий шоу — відомий кримськотатарський журналіст Муслім Умеров.

KEÇ GECE SHOW позиціонується як музично-розважальне шоу, в якому, тим не менш, можуть обговорюватися й цілком серйозні теми. Гостями першого випуску, що вийде в ефір уже 21 травня, стануть український кримськотатарський політик і громадський діяч Рефат Чубаров та кримський актор, сценарист та стендап-комік Сулейман Умеров.

«Таким чином ми інтегруємо кримськотатарську тематику в загальноукраїнський інформаційний контекст, – зауважив член правління НСТУ, відповідальний за платформу радіо Дмитро Хоркін. – Це надзвичайно важливо і для кримських татар, які проживають сьогодні в різних частинах України, і  для самих українців, якщо ми прагнемо будувати демократичне суспільство та захищати наші національні інтереси».

Програма KEÇ GECE SHOW матиме відеоверсію й транслюватиметься на ютуб-каналі Українське радіо. А всі передачі проекту «Українське радіо. Крим» можна буде слухати також в окремому розділі на сайті Українське радіо.

Back to top button