Україна

Україна запровадила спецмито на імпорт російського дизпалива та автогазу

Таким чином, Кабмін та Президент України відповіли на розширення економічних санкцій Росії

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного палива, що поставляється трубопровідним транспортом, та скрапленого газу.

Про це повідомив представник Президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус, – інформує 1NEWS.

“Вчора Кабінет міністрів прийняв постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного палива (трубопровідним транспортом) та скрапленого газу. Таке спільне рішення президента та уряду прийнято у відповідь на розширення російських економічних санкцій”, – повідомив Герус.

Він нагадав, у квітні-травні РФ обмежила поставки в Україну нафти, моторного масла, бітуму, етанолу, вугілля тощо.

Згідно з відповідним рішенням, за його даними:

  • спеціальне мито на дизельне паливо, що поставляється трубопровідним транспортом, буде становити 3,75% з 1 серпня 2019 року та 4,0% з 1 жовтня 2019 року;
  • спеціальне мито на поставки скрапленого газу становитиме 1,75% з 1 серпня та 3,0% з 1 жовтня.

“Відповідні мита знімуть понадринкову маржу трейдера-імпортера, яка виникала по причині логістики (дизельпровід) та інших факторів. Якщо типова ринкова маржа у крупному гурті становить 10-12 дол./т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа становила 35-40 дол./т”, – зазначив Герус.

Таким чином, за словами представника Президента в Кабміні, маржа трейдера буде приведена до звичайних ринкових рівнів і “відповідне рішення ніяк не вплине на роздрібні ціни на АЗС”. “Всі трейдери будуть у рівних умовах. Підвищувати ціни у одного окремого імпортера можливості не буде, бо відразу буде іти конкурентне заміщення ресурсу із альтернативних джерел: Білорусь, країни ЄС (Литва, Польща), поставки морем тощо. Таке рішення це щось схоже на windfall tax”, – пояснив він.

“Український бюджет додатково отримає біля 2 млрд грн у рік. На мою думку, ці кошти необхідно спрямувати на розширення програми субсидій для малозабезпечених верств населення”, – вказав Герус.

Джерело: УНН
Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close