Україна

Україна за 7 років втричі скоротила імпорт російських товарів – дослідження

Загальний імпорт України з Росії впав з пікового значення 18% ВВП у 2012 до 6% ВВП на початку 2019 року

Україна за 7 років в три рази скоротила імпорт товарів з Росії, до 6% ВВП, а також істотно скоротила частку активів російських компаній в економіці країни.

Про це йдеться у дослідженні “Російський економічний слід в Україні”, проведеного Центром економічної стратегії (ЦЕС), – інформує 1NEWS.

“Обсяг торгівлі між Україною і Росією значно скоротився. Загальний імпорт України з Росії впав з пікового значення 18% ВВП у 2012 до 6% ВВП на початку 2019 року”, – відзначили експерти.

У дослідженні про зміну за 10 років російського економічного сліду йдеться, що з 2009 року частка активів і оборот російських компаній в Україні скоротилися з 3,6% до 2,1% і з 4,3% до 2,8% відповідно від загального обсягу активів і обороту.

Російські інвестиції в Україну ЦЕС зазначає, що згідно з офіційними даними, запаси російських інвестицій залишалися відносно стабільними. Однак офіційні дані істотно занижують російські інвестиції в Україну.

“Наші розрахунки показують, що, враховуючи вкладення через офшори, російські інвестиції в Україну як мінімум удвічі перевищують офіційні оцінки”, – сказано в дослідженні.

Експерти також спостерігають серйозний відтік російського капіталу в банківському секторі. У 2009 році в Україні було 13 російських банків (3 серед десяти найбільших) станом на 2019 вижили лише 5 російських банків.

Однак російська присутність залишається значною і практично не змінюється в інших важливих областях, таких як металургія.

“На нашу думку, для того, щоб побороти корозійний вплив російського капіталу, Україні слід підвищити прозорість інвестицій, щоб краще зрозуміти масштаб російських інвестицій в Україну. Крім того, ми вважаємо, що необхідно обмежити російські інвестиції в таких важливих галузях, як ЗМІ, енергетика і т.д., а також в цілому обмежити інвестиції російських державних компаній і компаній, пов’язаних з російським урядом, шляхом усунення прогалин у санкціях та інших проблем”, – вважають експерт ЦЕС.

Джерело: УНІАН

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close