Україна

Україна з 25 червня запроваджує тестування на коронавірус при перетині кордону

Прибулим із РФ, Португалії, Індії, Великобританії та Північної Ірландії заборонено перетин кордону без негативного результату експрестесту

Кабінет Міністрів України підтримав запровадження низки заходів задля зменшення ризику поширення дельта-варіанта коронавірусу в Україні.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, – інформує 1NEWS.

За словами Кузіна, з 25 червня громадянам, які прибули з Індії, Великобританії та Північної Ірландії, Росії та Португалії або перебували на їхній території не менше семи днів, заборонено перетин державного кордону України без негативного результату експрестесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

Такі тести проводитимуть безпосередньо в пунктах пропуску.

Також Кузін додав, що станом на 23 червня в Україні зафіксовано два випадки коронавірусної хвороби, викликані новим дельта-варіантом. Зараз пацієнти перебувають у лікарні в Києві під медичним наглядом, їхній стан стабільний,

“Секвенування вірусу та підтвердження мутації було проведено Інститутом молекулярної біології та генетики 22 червня 2021 року”, – зазначив Кузін.

Дельта-варіант коронавірусу, який також називають B.1.617.2, вперше був зафіксований у жовтні 2020 року в індійському штаті Махараштра і відтоді стрімко поширився в Індії та у світі.

Спочатку його називали індійським варіантом, але зараз офіційно він носить назву дельта-варіант. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) у травні цього року класифікувала його як “варіант, що викликає занепокоєння” (Variant of Concern, VOC), так само як варіанти альфа (B.1.1.7), бета (B.1.351) і гамма (P.1).

Дельта-варіант теж має кілька мутацій, що типово для коронавірусу. Іноді ці мутації посилюють вірус, дозволяючи йому обходити дію вакцини, іноді його послаблюють, а часто різниця є несуттєвою.

Дельта-варіант дедалі більше поширюється у всьому світі. Досі його виявили вже у понад 90 країнах – і ця тенденція зростає.

Найбільше випадків цього захворювання виявили в Великобританії, Індії, США, Росії та Португалії.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button