Україна

Україна вже вичерпала частину квот на безмитний експорт агропродукції до Євросоюзу

Україна станом на 17 квітня 2018 року повністю використала шість квот на безмитний експорт у рамках зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС, зокрема на мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, а також пшеницю і кукурудзу, інформує 1NEWS.

Згідно з повідомленням на сайті асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ), Україна також використала другу квартальну квоту на експорт м’яса птиці та піврічну на вершкове масло. На 95% вичерпано обсяг безмитних поставок на крупи та борошно.

“Цього року відбулося пожвавлення темпів закриття квот, адже станом на аналогічну дату 2017 року обсяги пшениці ще не були вичерпані, а квота на солод та пшеничну клейковину взагалі за минулий рік залишилася невикористаною. Те, що, крім шести основних квот, закриті ще чотири додаткові, свідчить про активізацію торговельних відносин з ЄС”, – прокоментувала аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією УКАБ Дар’я Гриценко, слова якої наведено в повідомленні.

За результатами січня-лютого поточного року агропродовольчий експорт з України до ЄС зріс на 28,1%, або $224,7 млн, порівняно з аналогічним періодом минулого року і сягнув, за даними Мінагропроду, $1,025 млрд.

Як повідомлялося, окрім квот для України ще діють квоти на безмитний імпорт товарів з країн ЄС в Україну. До них належать квоти на групи товарів – цукор, м’ясо птиці (основна та додаткова) і свинину (основна т додаткова). Наразі використано основну квоту на м’ясо птиці.

Нагадаємо, експорт українських товарів до ЄС у 2017 році зріс на 29,9% та становив 17,5 млрд доларів, що становить 40,5% від усього обсягу продажів українських товарів за кордон.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close