Україна

Україна витратила уже 25 мільйонів гривень на закупівлю медичних масок

Очікувано найбільше масок придбали у березні — 1,8 млн, у лютому — 547 тисяч, а в січні — 108 тисяч

З 1 січня по 28 березня державні замовники купили майже 2,5 мільйона медичних масок за 25 мільйонів гривень.

Такі дані навели експерти програми інноваційних проєктів Transparency International Ukraine, – повідомляє 1NEWS.

Очікувано найбільше масок придбали у березні — 1,8 млн, у лютому — 547 тисяч, а в січні — 108 тисяч.

У січні медичні маски замовники купували у середньому по 0,68-1,5 грн за штуку, у лютому — по 0,7-3,2 грн. Проте у березні відбувся раптовий стрибок — ціни раптово стрибнули до 10-25 грн за штуку.

Найдорожче через Prozorro поки продавала маски ФОП Желєзнова О. В. — по 25,50 грн.

«Суттєвий стрибок цін може свідчити про необґрунтоване їх завищення. Хоча, з іншого боку, підвищення ціни — нормальна реакція ринку на попит і дефіцит. З цим має розібратися Антимонопольний комітет України», — пояснюють експерти Transparency International.

Водночас навіть у карантинних умовах деякі замовники продають маски державі за цінами лютого. Наприклад, компанія «Фірма Технокомплекс» поставила кілька партій по 2,96-3 грн за маску двом лікарням і черкаській поліції у кінці березня. Аптекам ця компанія їх продає суттєво дорожче, за що навіть стала фігурантом справи, яку порушив АМКУ.

Серед найбільших постачальників багато тих, хто швидко «переключився» на медичні товари з іншого виду діяльності. До ТОП-5 постачальників масок увійшли лише 2 дві компанії, що спеціалізуються на медицині. Решта — автомобільна і будівельна компанії та ФОП, який раніше торгував одягом і взуттям, а ще раніше — м’ясом.

Джерело: Громадське

Tags

Останні новини

Back to top button
Close