Україна

Україна вийшла ще з однієї угоди СНД

22 липня 2020 року Кабінет Міністрів на своєму засіданні схвалив розроблений Міністерством культури та інформаційної політики проект Указу Президента «Про вихід України з Угоди про гуманітарне співробітництво держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав та Угоди про Раду з гуманітарного співробітництва держав-учасниць СНД». Про це 1News повідомила прес-служба Міністерства культури.

Україна виходить з цих угод, оскільки у зв’язку зі збройною агресією РФ фактичне співробітництво з Росією припинене, а співпраця з іншими державами-учасницями СНД відбувається в двосторонньому форматі на основі укладення нових та/або діючих двосторонніх договорів.

Зазначається, що Міністерство розробило проект на виконання пункту 2 Плану організації виконання Указу Президента України від 19 травня 2018 року № 139 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав», схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 06.06.2018 протоколом №21.

Нагадаємо, 19 березня 2014 року РНБО України ухвалила рішення про початок процедури виходу з СНД.

19 травня 2018 року Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів у дію рішення РНБО про остаточне припинення участі України у статутних органах СНД.

Україна мінімізувала свою участь у Співдружності і фактично завершила вихід, проте триває перевірка угод, до яких долучилася Україна в період своєї участі в СНД, з метою їхньої денонсації.

Останні новини

Back to top button