Україна

Україна вийшла із чорного списку країн, де катують ув’язнених

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна вийшла зі списку країн, які мають системні проблеми з випадками катування осіб під час затримання.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Зараз ми констатуємо, що кількість катувань під час затримання, кількість фактів, коли на людину тиснуть, зменшилася в рази. Україна взагалі вийшла з чорного списку тих країн, які мають системні проблеми з катуваннями під час затримання громадян”, – сказав Петренко.

Він пояснив це тим, що зараз “кожна людина, яку затримують правоохоронні органи, має право протягом двох годин отримати адвоката, а до того часу ні слідчий, ні прокурор не мають права в цієї людини брати будь-які покази, тиснути на неї або шантажувати”.

“Зараз ми маємо дуже хорошу практику зі співпрацею нової поліції, з новими правоохоронними органами щодо навчання слідчих, яким чином їм комунікувати з адвокатами, юристами безоплатної правової допомоги”, – зазначив міністр.

За його словами, за один рік адвокати системи безоплатної правової допомоги домоглися виправдувальних вироків для 500 людей, на яких ” вішали” справи, котрі недорозслідували.

Джерело: Укрінформ

Back to top button