Україна

Україна відновила транзит нафти до Європи

Транзит був призупинений у зв’язку з необхідністю виконання додаткових технологічних операцій із заміщення нафти у трубопроводах станції.

АТ “Укртранснафта” повідомило про відновлення транзиту нафти територією України до ЄС.

Про це інформує 1NEWS.

У компанії повідомили, що 21 травня о 10:46 АТ “Укртранснафта” відновило прийом російської нафти на ЛВДС “Мозир” (Республіка Білорусь) для подальшого її транспортування у напрямку європейських споживачів.

“Водночас готовність приймати нафту підтвердили на приймально-здавальній дільниці “Фенешлітке” (Угорщина). Відтак, станом на 10:38 “Укртранснафта” відновила транзит сировини до угорських споживачів”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, відновлення постачання нафти було заплановане на 20 травня. Однак транзит був призупинений у зв’язку з необхідністю виконання додаткових технологічних операцій із заміщення нафти у трубопроводах станції. Водночас від угорської сторони було отримано повідомлення про технічні проблеми на їх стороні.

Нафтопровід “Дружба” забезпечує поставки нафти на білоруські НПЗ і її транзит до Європи через Білорусь, Польщу і Україну.

У середині квітня білоруський концерн “Белнефтехим” повідомив про різке погіршення якості нафти, що надходить з Росії по “Дружбі”. У результаті низка країн припинили транзит і переробку російської нафти.

Джерело забруднення експортної нафти було виявлене на ділянці Самара – Унеча. У російській “Транснефти” заявили, що забруднення нафти в трубопроводі було навмисним. За фактом забруднення у РФ було порушено кримінальну справу. У СК РФ заявили, що “брудна” нафта була завантажена в нафтопровід для приховування розкрадань сировини.

Джерело: УНН
Back to top button