Україна

Україна веде перемовини з НАТО про посилення захисту у Чорному і Азовському морях

Мова йде про передачу Києву кораблів та іншого озброєння, і це є одним із основних пріоритетів країни на 2020 рік, передає 1NEWS з посиланням на ТСН.

Нині тривають фінальні переговори щодо кораблів типу Island, які незабаром передислокуються до Балтимору, де фахівці зі Сполучених Штатів підготують кораблі для українських ВМС.

Як відомо, восени Україна домовилася з американською стороною про передачу ще трьох кораблів класу Island. Планується, що ці катери перетнуть Босфор в другому кварталі наступного року. Нині відбуваються фінальні технічні перемовини, обговорюється також план навчання майбутніх екіпажів, встановлення озброєння.

Водночас, на переговорних майданчиках Брюсселя та інших країн НАТО тривають перемовини про імовірну передачу Україні кораблів та іншого озброєння, яке може підсилити нас на південному напрямку. Про які саме кораблі та озброєння йдеться, в оборонному відомстві, поки що, не повідомляють, проте, «Айлендами» наше підсилення точно не обмежиться, запевняє заступниця міністра оборони Аліна Фролова.

«У нас ідуть перемовини з усіма країнами, щоби ми мали повний спектр можливостей і могли обирати саме ті варіанти, які нас цікавлять», – запевнила Фролова.

Back to top button