Україна

Україна та Польща розпочали переговори щодо гарантій безпеки


Україна та Польща розпочали переговори щодо гарантій безпеки

Країни розпочали офіційні перемовини щодо тексту угоди про гарантії безпеки між Україною і Польщею.


Україна та Польща розпочинають офіційні перемовини щодо тексту угоди про гарантії безпеки між країнами. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час спільного брифінгу з маршалком Сенату Польщі Малгожатою Кідава-Блонською в п’ятницю, 24 травня.
 
“Сьогодні дуже важливий день в історії відносин наших держав. Сьогодні ми розпочинаємо офіційні перемовини щодо тексту угоди про гарантії безпеки між Україною і Польщею”, – сказав він, зазначивши, що угода має бути максимально амбітною.
 
Стефанчук також повідомив, що під час зустрічі зі своєю польською колегою обговорили усі питання, які стосуються співпраці між двома державами – оборони, захисту України, питання, пов’язані з формуванням міжнародно-компенсаційного механізму, а також питання співпраці між парламентами.
 
Сторони обговорили європейську та євроатлантичну інтеграцію України, а також безпекову ситуацію. Стефанчук підкреслив, що Росія не припиняє терор, і Україна потребує військової підтримки.
 
Голова Верховної Ради окреслив пріоритети, серед яких додаткові системи протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби, боєприпаси, бронетехніка, дрони й антидронові системи, далекобійні ракети.

Як повідомлялося, сьогодні до Києва з офіційним візитом прибула маршалок Сенату Польщі Малгожата Кідава-Блонська.

 
Нагадаємо, раніше посли ЄС погодили проєкт двосторонньої безпекової угоди між Україною та Євросоюзом у продовження декларації G7 про “гарантії безпеки”. Її планують фіналізувати найпізніше до початку липня.

6 травня Україна провела четвертий раунд переговорів з США щодо підписання двосторонньої угоди про гарантії безпеки. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button