Україна

Україна та Іран розпочали другий раунд перемовин про компенсацію за збитий літак МАУ

В рамках цього раунду переговорів відбудуться три технічні зустрічі

До Ірану прибула делегація з України для участі у другому раунді переговорів про компенсацію за збитий у січні пасажирський літак авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ).

Про це інформує 1NEWS.

Двосторонні переговори, які триватимуть до 20 жовтня, відбуваються в Тегерані в міністерстві закордонних справ.

За словами заступника глави МЗС Ірану, в рамках цього раунду переговорів відбудуться три технічні зустрічі. Одна з цих зустрічей присвячена технічним аспектам, друге засідання буде присвячене судовим питанням, третє – правовим питанням, пов’язаним з розміром компенсації.

У свою чергу заступник глави МЗС України Євген Єнін за результатами робочої зустрічі з міністром закордонних справ Ірану заявив, що прогрес у переговорному процесі щодо українського літака сприятиме нормалізації співпраці з Іраном у всіх сферах. Як йдеться у повідомленні пресслужби українського МЗС, Єнін наголосив на необхідності неупередженого і об’єктивного розслідування обставин авіакатастрофи і закликав іранську сторону забезпечити доступ до всіх відповідних матеріалів.

Перший раунд переговорів сторони провели 30-31 липня в Києві.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії “МАУ”, який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано-вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих – 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, по 3 – ФРН та Великої Британії. Іранська влада 11 січня визнала, що іранські військові помилково збили Boeing.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button