Україна

Україна стає світовим центром сурогатного материнства

За останні 2 роки, попит на сурогатне материнство в Україні збільшився ледь чи на 1000%

Україна є однією з найбідніших країн Європи і швидко стала місцем, де люди з усього світу шукають сурогатну матір для своїх майбутніх дітей. Багато молодих і здорових українок отримують чи не єдиний шанс у житті розбагатіти: загальна вартість послуги сягає $30-45 тис., а сурогатні матері з цією суми отримують до $20 тис. Також наша країна приваблює високою кваліфікацією лікарів, якістю медичних технологій та  порівняно низькими цінами. І українські клініки мають достатньо ресурсів, аби відповісти на дедалі вищий попит з-за кордону на сурогатних матерів.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Foreign Ukraine.

Анна з Кам’янець-Подільського вперше дізналась про сурогатне материнство у 18-річному віці із телевізійного сюжету: вона лише закінчила середню школу і планувала працевлаштуватись у місцевому готелі із зарплатою у $200 за місяць. А от сурогатне материнство для словенського подружжя дозволило їй заробити $20 тис. Сім’я Анни не є бідною за місцевими стандартами: її мати працює бухгалтером і завжди фінансово підтримувала свою доньку. Втім, Анна підкреслює, що обрала шлях сурогатного материнства, оскільки прагнула істотно покращити своє життя – зробити ремонт, оновити побутову техніку і придбати автомобіль.

Анна розпочинала з того, що ретельно переглядала усі інтернет-сайти і форуми, де посередники і клініки публікують оголошення з пропозиціями сурогатного материнства. Через деякий час вона уже приїхала до Києва для медичного обстеження і підписала контракт із подружжям зі Словенії, які не могли мати своїх дітей. Проте, послуги, які надавала клініка, де вона знаходилась, були надто низької якості і в багатьох сурогатних матерів виникли проблеми зі здоров’ям, а місцеві лікарі не змогли їх завчасно діагностувати. Анні пощастило, у неї все було гаразд, її дитина народилась здоровою і зараз вона уже погодилась бути сурогатною матір’ю для японського подружжя.

За останні 2 роки, попит на сурогатне материнство в Україні збільшився ледь чи на 1000% (щороку проводять 500 таких процедур) і цьому сприяє ліберальне законодавство. А ось на противагу цьому, процес вивезення дитини від сурогатної матері за межі України є надто бюрократизованим. Крім того, існують й інші передумови. Біологічними батьками дитини, яку виношує сурогатна мама, може стати лише гетеросексуальне подружжя. Пара повинна надати медичні довідки, які підтверджують їх неспроможність бути батьками за станом здоров’я. А сурогатною мамою дозволяється бути лише жінці у віці 19-36 років, яка має власну дитину, пройшла медичне обстеження й надала довідку від психіатра.

Ольга Богомолець, голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я заявила, що молоді жінки стають сурогатними матерями, внаслідок карколомного падіння рівня життя в Україні. Проте, сурогатне материнство перебуває фактично поза контролем держави. Це загрожує, за її словами, виникненням ситуацій, коли сурогатна мама може відмовитися віддавати дитину, а батьки можуть не захотіти забирати. Також в українському законодавстві не врегульовані питання відповідальності сурогатної матері за неправдиву медичну інформацію про себе, за аборт та дії, які здатні призвести до каліцтва дитини.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close