Україна

Україна розпочинає нову держполітику розмінування


Україна розпочинає нову держполітику розмінування

Уряд розпочинає реалізацію нової державної політики у сфері гуманітарного розмінування територій.

 
Україна розпочинає нову державну політику з гуманітарного розмінування територій. Країна також планує створити коаліцію держав для допомоги в цій сфері. Про це на засіданні Кабінету Міністрів 4 квітня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
 
Глава уряду зазначив, що після початку повномасштабної війни Україна перетворилася на найбільш забруднену мінами, бомбами та снарядами країну Європи.
 

 
“Вибухонебезпечними предметами усіяно близько 174 тисяч квадратних кілометрів нашої землі. Це як половина території Японії, півтори Греції або дві площі Австрії”, – сказав Шмигаль.
 
За словами міністра, лише за останній місяць на ворожих мінах підірвалися 724 особи, з них 226 загинули.
 
Крім того, велика кількість родючих земель не придатна для обробки. Урожаї цих земель могли б нагодувати понад 80 мільйонів людей у всьому світі.
 
Шмигаль підкреслив, що Україні потрібне швидке та ретельне гуманітарне розмінування територій.
 
“Ми вже сформували нормативно-правову базу, активізували роботу Національного органу з питань протимінної діяльності, створили Міжвідомчу робочу групу з гуманітарного розмінування, затвердили план розмінування понад 470 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення у дев’яти регіонах України”, – сказав голова Кабміну.
 
Прем’єр зазначив, що цим займається близько 350 груп розмінування. Фахівці знешкодили близько 320 тисяч вибухонебезпечних предметів. Так, Миколаївська область стала першим регіоном, де розпочалося гуманітарне розмінування сільгоспземель.
 
При цьому в Україні розпочинається друга посівна під час повномасштабної війни. Аграрії вже посіяли понад 500 тисяч гектарів. Загалом сподіваються засіяти цього року понад 13 мільйонів гектарів.
 
Враховуючи це, Кабмін розпочинає реалізацію нової державної політики у цій галузі, ключові елементи якої:
 
  • оновлення національних стандартів протимінної діяльності;
  • ефективна держпрограма розмінування із пріоритетами територій;
  • створення ринку послуг із розмінування, конкуренція між операторами розмінування, залучення максимальної кількості міжнародних операторів за допомогою фінансової підтримки союзників;
  • освітні та комунікаційні кампанії;
  • активне залучення інноваційних технологій.
 
Уряд доручив створити окрему структуру – Державний центр гуманітарного розмінування, який братиме участь у плануванні заходів протимінної діяльності та забезпечить роботу системи управління якістю розмінування.
 
Крім того, Україна створює широку коаліцію країн, які допоможуть зробити так, щоб процес розмінування не тривав десятиліття. Першочерговою потребою є фінансові ресурси.
 
За оцінкою Світового банку, повний комплекс робіт з гуманітарного розмінування коштуватиме 37,4 млрд. доларів. Тільки потреби на поточний рік досягають понад 397 млн. доларів.
 
Україна вже отримала 16 млн доларів міжнародної технічної допомоги та має попередні домовленості про ще 73 млн доларів.
 
Прем’єр також наголосив на перспективності формату патронату країн Великої сімки над замінованими регіонами України. За його словами, це сприятиме поверненню життя на деокуповані території та дозволить реалізовувати інші проекти відновлення, зокрема, критичної та транспортної інфраструктури.
 
Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони України спільно з компанією Tetra Tech запустило проект із гуманітарного розмінування.
 
В Австралії розробили нову технологію розмінування
 
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button