Україна

Україна провалила вакцинацію, відмовившись від ініціативи Медведчука з виробництва «Супутник V», – американські аналітики

Кампанію з вакцинації в Україні можна вважати проваленою, оскільки вакцини катастрофічно не вистачає і це при тому, що українці масово відмовляються робити щеплення від коронавірусу, боячись побічних ефектів від сумнівного індійського препарату. Про це йдеться в публікації на сайті американського дослідницького центру «Інститут Кеннана», створеного на базі Міжнародного центру Вудро Вільсона, переклад якої надає «112ua.tv».

Автор статті нагадує, що ще минулого року лідер української опозиції Віктор Медведчук домовився спочатку про постачання російської вакцини «Супутник V», а потім і про виробництво цього препарату на території України.

«Лідер партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук особисто зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити поставки вакцини «Супутник V» для України. Медведчук повідомив журналістам, що він, його дружина і син отримали цю вакцину влітку 2020 року під час відпустки в Криму, і це дозволило виробити достатньо антитіл, щоб «задушити» вірус», – йдеться в публікації.

Також зазначається, що українська влада посилено намагалася знайти альтернативу російському препарату, називаючи його «зброєю пропаганди».

«Єдиним реальним рішенням, яке уряд Зеленського запропонував українцям за державний рахунок, був контракт, підписаний в останні дні 2020 року з китайською фармакологічною компанією Sinovac Biotech», – пише аналітичний ресурс, уточнюючи, що простий математичний розрахунок показав, що ці поставки не зможуть задовольнити потреби України.

В результаті кроків української влади, як повідомляє автор статті, Україна почала свою програму з вакцинації з індійською вакциною в лютому 2021 року, а це майже через два місяці після офіційного початку вакцинації в країнах ЄС.

«Поки кампанія вакцинації в Україні просувається дуже повільно. Крім недостатньої кількості доз, доводиться мати справу з 47% українців, які бояться робити щеплення, і не в останню чергу через країну-виробника» ,-пише «Інститут Кеннана».

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук раніше заявляв, що відмова від виробництва вакцини на території України – це злочин чинної влади.

Back to top button