Україна

Україна пропонує Молдові допомогу з імпортом газу із ЄС

“Укртрансгаз” направив пропозицію Молдові у зв’язку із затримкою будівництва інтерконектора Румунія-Молдова, що ставить молдовську сторону у залежність від перемовин з “Газпромом”. Про це повідомляє прес-служба “Укртрансгазу”, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

“Використання можливостей української газотранспортної системи дозволить мінімізувати потенційні ризики, пов’язані із можливим перериванням транзиту газу з РФ, та гарантувати безпеку постачання газу молдовським споживачам”, – заявили у компанії.

У прес-службі нагадали, що вже понад три роки Україна забезпечує свої потреби у газі без участі “Газпрому”. Завдяки можливостям ГТС, Україна імпортує весь необхідний обсяг газу з країн ЄС.

“Молдовські постачальники за допомогою української ГТС можуть скористатися аналогічним підходом, що дозволить Молдові самостійно імпортувати газ з ЄС у разі необхідності”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, “Укртрансгаз” запропонував молдовській стороні можливість створити власний страховий запас газу в українських підземних сховищах, щоб забезпечити безперебійне постачання газу споживачам зимою 2019-2020 роках.

Офіційна пропозиція була направлена молдовській стороні навесні цього року.

Нагадаємо:

У квітні Україна почала закачування газ до наступної зими.

Запаси природного газу в підземних сховищах станом на 10 липня 2019 року становлять 12,050 мільярдів кубометрів – цей обсяг на 20% (на 1,967 мільярдів кубометрів) перевищує показник попереднього року.

На початку червня Укртрансгаз попереджав про переддефолтну ситуацію на ринку газу.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close