Україна

Україна поставила Росії ультиматум щодо транзиту газу

В іншому випадку Україна звертатиметься в арбітраж і вимагатиме компенсацію

Транзит через Україну після 2019 року може відбуватися на стандартних європейських умовах, а не умовах РФ; в іншому випадку Україна через арбітраж вимагатиме компенсацію 10 млрд доларів.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив виконавчий директор Групи “Нафтогаз” Юрій Вітренко, коментуючи заяву заступника міністра закордонних справ РФ Олександра Панкіна, – інформує 1NEWS.

“Прокоментую заяву представника МЗС РФ Панкіна “Мы готовы продолжать украинский транзит, но на тех условиях, которые нужны нам”. Якщо підсумувати, транзит через Україну може бути на стандартних європейських умовах, а не умовах РФ”, – пише Вітренко.

За його словами, якщо ж РФ продовжуватиме забезпечувати Газпрому ексклюзивні можливості для транзиту газу з території РФ до Європи через Україну, і при цьому Газпром не буде погоджуватися на стандартні європейські умови, “у Нафтогазу є реальна можливість через новий арбітраж, який вже розпочався, отримати приблизно 10 млрд дол. як компенсацію за відсутність транзиту після 2019 року”.

Вітренко нагадав, що умови, про які згадав російський чиновник, Газпром уже озвучував:

1) або скасування рішень Стокгольмського арбітражу в апеляційному суді в Швеції, або “мирова угоди” між Газпромом і Нафтогазом, у якій би Нафтогаз добровільно відмовився від вимог до Газпрому виконати рішення арбітражу;

2) продовження поточного контракту між Нафтогазом та Газпромом, який російська сторона вважає таким, який відповідає європейським і українськими правилам, і при цьому не містить жодних зобов’язань Газпрому щодо обсягів транзиту.

Втім, на думку топ-менеджера Нафтогазу, обидві ці умови є абсолютно неприйнятними для української компанії.

Рішення міжнародного арбітражу, за його словами, підлягають невідкладному виконанню.

“Нафтогаз також не збирається відмовлятися від виграшу 4,6 млрд дол. за транзитною справою, не кажучи вже про виграш близько 2 млрд дол. від перегляду ціни на газ та про скасування арбітражем зобов’язань Нафтогазу перед Газпромом на суму близько 80 млрд дол. за положенням “бери-або-плати” контракту на поставку газу”, – підтвердив Вітренко позицію Нафтогазу .

Щодо чинного транзитного контракту між Нафтогазом та Газпромом, то він, йдеться в заяві Вітренка, не відповідає вимогам українського та європейського законодавства, тому не може бути “продовжений”.

Джерело: Facebook

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close