Україна

Україна посіла 134 місце у рейтингу економічної свободи

Зі 186 країн світу у рейтингу економічної свободи Україна опинилася на 134 місці, потрапивши в категорію “здебільшого невільних” економік. Такими є дані дослідження, проведеного цього року стратегічним дослідницьким інститутом США Heritage Foundation, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

При складанні світового рейтингу економічної свободи вчені оцінювали кожну країну за такими параметрами, як дотримання права власності, ефективність судової системи, громадський контроль над урядом, чисельність урядового апарату, податкове навантаження, витрати держбюджету, ефективність регуляторної системи, податково-бюджетне “здоров’я”, свобода підприємництва, свобода трудової діяльності, фінансова свобода, відкритість ринків.

Країнам по кожному з пунктів нараховувалися бали від 1 до 100. Виводилося середнє арифметичне для кожної зі 186 держав. Чим більше балів отримала держава, тим успішнішою вона вважалося в плані економічної свободи.

Країни були розподілені за такими категоріями економік: вільні, переважно вільні, помірно вільні, переважно невільні, придушувані.

Україну включили до передостанньої категорії, нарахувавши їй 54,9 балу. Однак це на 2,6% більше, ніж було в 2019 році. До даної групи економік також потрапили Гана, Уганда, Кот-Д’івуар, Коморські Острови, Шрі Ланка, Єгипет, Беліз, Камбоджа та інші.

На першій позиції в рейтингу економічної свободи опинився Сінгапур, з 89,4 балами. Разом з ним, до категорії країн з вільною економікою увійшли Гонконг, Нова Зеландія, Автсралия, Швейцарія та Ірландія.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close