Україна

Україна, Польща і Литва створили “Люблінський трикутник”

Наголошується, що одним з важливих блоків взаємодії "Люблінського трикутника" стане розвиток торгівлі, інвестицій та інфраструктурних проєктів

Міністри закордонних справ України, Польщі та Литви Дмитро Кулеба, Яцек Чапутович і Лінас Лінкявічюс створили “Люблінський трикутник” як формат співпраці.

Відповідну спільну декларацію міністри ухвалили у вівторок, 28 липня, у польському Любліні, повідомляє 1NEWS.

Учасники формату домовилися координувати дії задля захисту міжнародного права  у контексті триваючої російської агресії проти України – як у тристоронній координації, так і в міжнародних організаціях НАТО, ООН, ЄС, Раді Європи та ОБСЄ.

Наголошується, що одним з важливих блоків взаємодії “Люблінського трикутника” стане розвиток торгівлі, інвестицій та інфраструктурних проєктів.

Люблінський трикутник підкреслює важливість інтенсифікації взаємодії між Європейським Союзом, Північноатлантичним альянсом та Східним партнерством та приділяє особливу увагу розвитку Ініціативи Трьох Морів. Країни формату підтримують співпрацю України з Тримор’ям та іншими регіональними форматами взаємодії.

Під час брифінгу глава українського МЗС запевнив, що співпраця України, Польщі, Литви тільки розширюватиметься й не обмежуватиметься лише питаннями оборони.

“Ми говоритимемо про економіку, торгівлю, інвестиції, інфраструктуру, туризм – про все те, що здатне ще тісніше об’єднати наші країни, зробити центральну Європу ще сильнішою, зробити Європу загалом ще сильнішою в тій великій боротьбі, яка розгортається у світі”, – зазначив глава МЗС України.

Кулеба також додав, що подякував Польщі та Литві за те, що вони послідовно підтримують Україну на шляху членства до ЄС і НАТО, на шляху реформ.

“Це більше, ніж дружня підтримка. Це більше, ніж підтримка партнерів. Це справді сімейна підтримка”, – наголосив він.

Він додав що “немає нічого більш природного в цій частині Європи, ніж союз трьох народів: поляків, литовців та українців”.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close