Україна

Україна погіршила свої позиції в рейтингу свободи преси у світі

"Репортери без кордонів" підкреслили, що досі не розкрито вбивств журналістів-розслідувачів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе і Вадима Комарова

Україна посіла 97-ме місце в рейтингу свободи преси у світі, складеному міжнародною організацією “Репортери без кордонів”.

Про це інформує 1NEWS.

Перед Україною на 96-му місці Еквадор, за Україною, на 98-му – Ліберія.

Цей показник гірший, ніж торік – тоді Україна вперше увійшла в першу сотню і посіла 96-те місце.

До першої п’ятірки увійшли Норвегія, Фінляндія, Шевеція, Данія і Коста-Рика.

Росія – на 150-й позиції, Білорусь – на 158-й, Польща – на 64-й, Молдова – на 89-й, Угорщина – на 92-й. Найкращі показники серед країн, що є сусідами України, – у Словаччині (35-те місце) і Румунії (48-ме).

Усього в рейтингу 180 позицій.

Успіхи, яких Україна досягла в питаннях, що стосуються свободи преси, після Революції гідності, крихкі.

“Необхідно ще багато зробити, щоб послабити жорстку хватку олігархів у ЗМІ, заохочувати редакційну незалежність та боротися з безкарністю за злочини, пов’язані з насильством стосовно журналістів. “Інформаційна війна” з Росією має негативні наслідки, які включають заборони на російські ЗМІ і соціальні мережі”, – ідеться у пресрелізі.

Окрім того, в організації зазначили, що місцева влада використовує пандемію COVID-19 як привід для обмеження доступу медіа до інформації.

“Репортери без кордонів” підкреслили, що досі не розкрито вбивств журналістів-розслідувачів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе і Вадима Комарова.

Джерело: Гордон

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button