Україна

Україна подала новий позов проти Росії до ЄСПЛ


Документ стосується “кричущих” порушень РФ прав людини на початковому етапі війни проти України.

Україна подала новий позов проти Росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Країна-агресор звинувачується у порушеннях Європейської конвенції з прав людини у зв’язку із незаконним вторгненням на суверенну територію України, повідомляється на сайті Мін’юсту у четвер, 23 червня.

“Продовжуючи агресію, що почалася у 2014 році на півдні і сході України, РФ 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення в Україну з єдиною метою – повалення демократично обраного уряду України і подальше знищення суверенітету України. Заява України спрямована на якнайшвидше припинення жахливих та масових порушень прав людини, яке вчиняє Росія, та подана на користь як фізичних, так і юридичних осіб, які постраждали внаслідок загарбницьких дій РФ в Україні”, – заяви голова Мін’юсту Денис Малюська.
 

Він наголосив, що щодня на всій території України країною-агресором проводиться невиборче та непропорційне застосування військових сил та засобів проти цивільного населення та майна громадян, порушуючи всі відповідні норми міжнародного права.
 
Документ, поданий сьогодні Україною, стосується “кричущих” порушень РФ прав людини на початковому етапі війни та описує події з початку російського вторгнення вранці 24 лютого 2022 року до фактичного виведення її сухопутних військ з околиць Києва та інших міст на півночі 7 квітня 2022 року.
 
“Скарги про порушення з боку РФ протягом наступного періоду будуть направлені до ЄСПЛ у наступних доповненнях до заяви”, – додали у Мін’юсті.
 
У рамках цього позову Україна вимагає, окрім повного виведення російських військ, грошової компенсації потерпілим сторонам. На першому етапі російського військового вторгнення збитки становили не менше $80 млрд.
 
РФ здійснила безліч тяжких порушень Європейської конвенції з прав людини, зокрема порушення права на життя (ст.2), заборони тортур (ст.3), права на свободу та недоторканність (ст.5), права на повагу до приватного та сімейного життя (ст.8), права на свободу думки та висловлювання (ст.9 та 10), свободу зборів та асоціацій (ст.11) та право на захист власності (ст.1 Протоколу 1).
 
Нагадаємо, що станом на 3 червня правоохоронці ідентифікували особи 90 військовослужбовців РФ, які вчинили військові злочини в Україні.
 
У Мін’юсті напрацьовують концепцію отримання компенсацій від РФ
 
 
Новини від 1News у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button