Україна

Україна почала шлях до миру з позиції сили – президент Фінляндії


Україна почала шлях до миру з позиції сили - президент Фінляндії

Александр Стубб вважає цей тиждень вдалим для миру, через ту підтримку, яку отримає Україна.

Україна починала свій шлях до миру у війні Росією з позиції сили. Таку точку зору озвучив президент Фінляндії Александр Стубб на пленарному засіданні Саміту миру у Швейцарії в суботу, 15 червня.

“Я думаю, що за межами цієї зали знайдеться чимало цинічних людей, які подумають: чи є сенс у проведенні Саміту миру? І для них, я думаю, проста відповідь полягає в тому, що, по суті, якщо ви не говорите про мир, ви не зможете його досягти. І той факт, що тут зібралися представники понад 100 країн, я думаю, сам по собі є досягненням”, – сказав Стубб.

Також він пояснив, що вважає цей тиждень вдалим для миру, через ту підтримку, яку отримає Україна.

“Через цей Саміт миру, через саміт “Великої сімки”, через переговори ЄС щодо України, які розпочалися цього тижня, і через підтримку, яку наші союзники по НАТО надають Україні. Тому я думаю, що Україна починає цей шлях до миру з позиції сили, набагато потужнішої, ніж три тижні тому, не кажучи вже про три місяці тому”, – заявив фінський лідер.

Стубб закликав “якнайшвидше провести подальші заходи за підсумками цієї зустрічі у Швейцарії, тому що мир дуже рідко буває кінцевою метою. Це завжди процес… Тому я сподіваюся, що цей саміт стане першим кроком на шляху до миру”.

Нагадаємо, 15 червня у Швейцарії почався Саміт миру щодо врегулювання війни в Україні. У заході беруть участь 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів.

Водночас на Саміт миру не запросили Росію. В ОП заявили, що можливо, представники Москви братимуть участь у наступній зустрічі.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button