Україна

Україна підняла в небо два історичні літальні апарати

Таким чином, в "Укроборонпромі" прокоментували перший політ у 2017 році - Ан-132D та ударного безпілотника "Горлиця"

В Укроборонпромі заявляють, що 2017 рік став роком розвитку авіаційного кластеру.

Про це йдеться у повідомленні державного концерну “Укроборонпром”, – інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“Лише за цей один рік в небо вперше піднялись два, без перебільшення, історичних літальні апарати – Ан-132D та ударний безпілотник “Горлиця”. Ан-132D – перший український літак, створений із застосуванням сучасної авіоніки від провідних компаній світового рівня, серед яких партнери зі США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Франції та інших країн. Цей літак став першим українським літаком, при створенні якого не було використано жодної російської деталі”, – наголошується в повідомленні.

Як зазначають в Укроборонпромі, успішна реалізація міжнародної програми літака Ан-132 дала старт новим спільним проектам української авіаційної промисловості з іноземними компаніями. Зокрема, у рамках міжнародного співробітництва досягнуто домовленостей про модернізацію військово-транспортний літака Ан-70, який отримає нову авіоніку та позбавиться російських деталей. Про відповідну готовність взяти участь у модернізації літака заявили компанії з Королівства Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів та Туреччини. Завдяки цій модернізації планується розширити унікальні характеристики літака, заявили в концерні.

Також у 2017 році здійснив перший політ прототип нового тактичного безпілотного літального апарату “Горлиця”, розроблений ДП “Антонов”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.”Горлиця” – перша вітчизняна платформа, яка за своєю вантажопідйомністю здатна нести ударне навантаження. Наразі подібні апарати виробляють лічені країни у світі, в першу чергу, США, Ізраїль, Італія, Франція, КНР, Туреччина.

Як відзначили в Укроборонпромі, безпілотник розроблено для допомоги Сухопутним силам ЗСУ у веденні розвідки вдень та вночі за будь-яких погодних умов та передачі отриманої інформації на командний пункт. У порівнянні з іншими БпЛА він може вести повітряну розвідку більш тривалий час – не менше 7 годин та розвиває швидкість до 230 км на годину. Тактичний радіус дії становить 120 км, практична дальність польоту – 1 050 км.

У концерні зазначають, що протягом 2017 року були досягнуті домовленості про співпрацю і з провідними оборонними компаніями з інших країн НАТО, в тому числі і з США. Зокрема, домовленостей досягнули ДП “410 Завод Цивільної Авіації”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, та провідна американська корпорація Rockwell Collins, яка спеціалізується на виготовленні та розробці цифрових та електронних систем для авіації.

Back to top button