Україна

Україна перехоплює стратегічну ініціативу у війні – ISW

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Україна перехоплює стратегічну ініціативу у війні - ISW

Підготовка до контрнаступу на Херсон уперше дозволяє Україні почати активно формувати хід війни.

Україна перехоплює стратегічну ініціативу у війні. РФ змушена перерозподіляти сили та змінювати пріоритети у відповідь на українські контрнаступальні операції. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що російські сили дедалі частіше перекидають особовий склад та техніку до Херсонської області та західної частини Запорізької області за рахунок своїх сил на напрямках Слов’янська та Сіверська, від захоплення яких вони, очевидно, відмовилися.

Крім того, РФ передислокує військову техніку, зокрема, артилерію та авіацію до Криму з інших регіонів України. Російські сили раніше відвели або призупинили наступальні операції на Харків та на південному напрямку, щоб зробити пріоритетним захоплення Луганської області, але вони зробили це за власною ініціативою через зміну пріоритетів своїх командирів.

Як вважають військові аналітики, російські сили в цьому випадку, схоже, реагують на загрозу українського контрнаступу в Херсонській області, а не свідомо обирають цілі, на яких зосередити свої зусилля. Навіть після того, як українські війська відбили спробу РФ захопити Київ на початку війни, росіяни змогли вільно зосередити свої операції на сході.

“Підготовка України до контрнаступу на Херсон та початкові операції в рамках цього контрнаступу у поєднанні з різким ослабленням російських сил загалом, схоже, вперше дозволяють Україні почати активно формувати хід війни”, – заявили в ISW.

Раніше аналітики Інституту вивчення війни заявили, що українські контрнаступи не обмежуються Херсонською областю і, ймовірно, триватимуть по всій південній осі.

На думку експертів, деокупація правобережжя Херсонської області до кінця вересня – реальне завдання для українських військових.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button