Україна

Україна отримала від Ірану звіт по авіакатастрофі літака МАУ

Україна отримала від Ірану проект технічного звіту щодо обставин катастрофи літака авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”. Звіт передали українській стороні 31 грудня. Про це в інтерв’ю Obozrevatel сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає 1NEWS.

За його словами, Україна має два місяці на коментарі та зауваження.

“Проєкт звіту ми отримали 31 грудня, як то кажуть, під ялинку. Це досить важливий етап для подальшого руху вперед, без якого було би неможливо домогтися виплати компенсації та загальної справедливості. Тепер слово підтверджується ділом”, – заявив міністр.

Щодо суми компенсації, то ця інформація відома лише зі ЗМІ. Україна не отримувала офіційних звернень. Також міністр назвав можливу причину затягування переговорного процесу.

“Затягування можу пояснити виключно внутрішньо-політичними розкладами Ірану. Там не всі позитивно оцінили той факт, що держава взяла на себе відповідальність (за збитий літак, – ред). Ми жодним чином не втручаємось у їхні внутрішні справи Ірану, ми налаштовані на врегулювання цього питання”, – підсумував Кулеба.

Також заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін розповів, що Україна має 60 днів на те, аби внести до звіту зауваження та пропозиції.

Після цього Іран матиме ще місяць на його доопрацювання, зазначив Єнін. Звіт оприлюднять лише після затвердження радою Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

 

 

 

 

Back to top button