Україна

Україна оновила список країн “червоної” зони

Міністерство охорони здоров’я України розширило до 120 список країн “червоної зони” з несприятливою епідемічною ситуацією, після повернення з яких потрібна буде двотижнева самоізоляція. Про це повідомляється на сайті міністерства, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

До “червоної зони” потрапили багато нових європейських країн: Польща, Угорщина, Німеччина, Австрія, Словаччина, Литва, Данія тощо. У “червоній зоні” залишилися Албанія, Болгарія, Чорногорія.

До “зеленої зони” перемістилися Білорусь, Велика Британія, Швеція, Португалія тощо. У “зеленій зоні” залишаються Єгипет, Туреччина та Хорватія.

Відсьогодні також змінилися критерії, за якими визначають країни “червоної” та “зеленої” зон. Тепер українське МОЗ використовує такі самі методи, які застосовують у країнах Євросоюзу.

Нині враховують нові випадки протягом останніх 14 днів на 100 тис. населення. Країною “червоної зони” є держава, в якій наявна одна з таких ознак:

  • кількість нових випадків на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
  • приріст нових випадків у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить понад 30%.

Із повним списком країн “червоної зони” можна ознайомитися на сайті МОЗ.

Люди, які повертаються з країн “червоної” зони, повинні встановити додаток “Дій вдома” і проходити 14 днів на самоізоляції. Можна також зробити ПЛР-тест на коронавірус; ця інформація передається в поліцію, і людину знімають з контролю.

Відсьогодні, 1 серпня, в Україні набуває чинності постанова Кабінету Міністрів № 641, відповідно до якої всі регіони поділено на кілька зон – “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону”.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close