Україна

Україна не отримає транш МВФ у 2019 році – ЗМІ

У грудні наша країна може підписати меморандум про подальшу співпрацю з Фондом

Україна не встигне отримати остаточне рішення від Міжнародного валютного фонду до кінця 2019 року, але може ще в грудні підписати меморандум про подальшу співпрацю.

Про це розповіли три високопоставлених співрозмовника в різних державних структурах, – інформує 1NEWS.

“Ми не встигли виконати prior actions, які обговорювалися з Фондом. Для того, щоб потрапити на грудневе засідання Ради МВФ, потрібно було, щоб потрібні закони до поточного моменту вже були проголосовані в парламенті”, – зазначив співрозмовник в одній з фінансових держструктур.

За інформацією джерел видання перш за все йдеться про зміни в закон Про систему гарантування вкладів (в тому числі, позиції, непрямо стосуються можливої ренаціоналізації Приватбанку, а також стягнення боргів власників інших банків-банкрутів).

Законопроекти повинні були потрапити в Раду ще в кінці листопада.

Інший співрозмовник видання розповів, що на даний момент завершено процес узгодження тексту змін між українськими держструктурами і Фондом.

За його словами, уряд, як і раніше розраховує, що меморандум буде підписаний найближчим часом і Україна отримає SLA (Staff Level Agreement – принципову згоду Фонду кредитувати країну) ще в цьому році.

“Ми наближаємо меморандум як можемо – це більш важливо, ніж безпосередньо гроші. Для цього нам не потрібно орієнтуватися на засідання Борда МВФ”.

Джерело: LIGA.net 

Back to top button