Україна

Україна нарощує виробництво дронів, щоб компенсувати дефіцит снарядів – МОУ


Також у 2024 році разом з американськими партнерами в Україні сподіваються виготовити ракети для ЗРК С-300 і Бук.

Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк повідомив, що Україна нарощує виробництво дронів-камікадзе, а також разом із західними компаніями планує виробляти снаряди 155 мм на своїй території. Про це він сказав в інтерв’ю BBC.

“Щодо боєприпасів до артилерії, то це питання буде виникати і далі. Тому в Україні ухвалили рішення вирішувати ці питання шляхом створення потужного виробництва БПЛА”, – зазначив Гаврилюк.

Також, за його словами, нарощується власне виробництво боєприпасів “практично всіх номенклатур колишнього СРСР”.

Разом з тим, більшість західних систем, які Україна отримала від партнерів, використовують інший калібр – найбільш поширеним є 155 мм. Тож разом із західними компаніями Україна планує виробляти такі снаряди на своїй території.

Гаврилюк зауважив, що йдеться про виробництво спочатку не великої кількості 155-мм снарядів. Однак наступного року очікується, що українська оборонна промисловість виробить “їх достатньо, щоб покрити різницю між тим, що потрібно, і кількістю снарядів, які можуть дати партнери”.

Заступник міністра оборони також розповів, що на переговорах з американськими компаніями, коли він супроводжував президента України Володимира Зеленського під час грудневого візиту до США, йшлося про розвиток власної оборонної промисловості через створення спільних із країнами Заходу виробництв на своїй території.

У 2024 році разом з американськими партнерами в Україні сподіваються виготовити ракети для ЗРК С-300 і Бук. Набої до цієї радянської зброї також закінчуються.

“Ми розуміємо, що порівнювати ресурси РФ і України неможливо. Бо РФ має потужний оборонно-промисловий комплекс, який забезпечує перевагу, в тому числі в людських ресурсах і техніці. Тому щоб здобути перевагу на полі бою, нам потрібна технологічна перевага”, – зазначив Гаврилюк.

За його словами, Київ очікує від партнерів ракет великої дальності.

Нагадаємо, у ЗСУ заявили, що не згортають свої операції на фронті, а переформатують їх під умови дефіциту снарядів.

Як повідомлялося, у мережі з’явилося відео тестового польоту нового українського безпілотника-камікадзе. Ціна дрона починається від 15 тисяч доларів, він має корпус із фанери і здатний нести 32 кг вибухівки.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button