Україна

Україна надала політичний притулок російському опозиціонеру

Російський опозиціонер, націоналіст Іван Белецький отримав посвідчення біженця в Україні. Про це він сам повідомив на сайті заснованої ним громадської організації «Інститут національної політики», передає 1NEWS.

«Україна офіційно надала мені притулок в повному обсязі, всі документи отримані на руки <…> За три роки маю право отримати громадянство України <…> Офіційна влада України визнала всі кримінальні та адміністративні переслідування з боку РФ політично мотивованими і пов’язаними з моєю опозиційною діяльністю, яка була спрямована на відстоювання демократичних цінностей в РФ», – пише Белецький.

Він уточнив, що процедура отримання статусу біженця тривала трохи більше 11 місяців (березень 2018 – лютий 2019), і ще близько місяця тривало виготовлення документів. «Протягом усього часу перебування в Україні неодноразово перевірявся з боку СБУ. Україна, а також всі учасники ООН не мають права мене видати на територію РФ. Україна бере зобов’язання щодо мого міжнародного захисту в повному обсязі», – уточнив російський опозиціонер.

Белецький почав політичну діяльність у Росії на початку 2000-х років. У лютому 2017 року став засновником оргкомітету «Партії націоналістів». У 2017 році брав участь у кількох акціях, організованих Олексієм Навальним. У липні 2017 року після арештів наближених до нього опозиційних діячів втік до України.

30 березня 2018 року суд у Москві виніс постанову про заочний арешт одного з лідерів незареєстрованої “Партії націоналістів” Івана Белецького за «заклики до екстремізму через інтернет».

 

 

 

 

 

 

Back to top button