Україна

Україна на третину скоротила імпорт дизпалива

За підсумками першої декади серпня імпорт дзпалива в Україну скоротився на 33% до 129 тисяч тонн у порівнянні з першою декадою липня (193 тисячі тонн), інформує 1NEWS з посиланням на enkorr.

Причиною скорочення імпорту стало припинення прямих поставок російського палива в Україну, повідомили в “Консалтинговій групі А-95”.

Імпорт трубопроводом “ПрикарпатЗахідтранс” припинився з 1 серпня через введення на нього 3,75% мита, поставки палива виробництва компанії “Лукойл” залізницею також припинені через відсутність узгодженого на серпень графіка російським Мінекономрозвитку.

За підсумком першої декади попереднього місяця на ці поставки йшло близько 35% від усього імпорту дизпалива в Україні або 67 тисяч тонн.

“Після 1 серпня в Україну надходить тільки ресурс “Роснефти” за змішаною логістичною схемою: трубопроводом до Гомеля (Білорусь), де перевалюється в залізничні цистерни і заходить в Україну через ділянку білорусько-українського кордону в Чернігівській області.

Максимальна пропускна здатність цього каналу поставок невідома: оцінки експертів коливаються в межах від 120 до 200 тисяч тонн на місяць”, – йдеться у повідомленні.

Частка білоруських НПЗ в структурі імпорту за підсумком першої декади серпня досягла 64% в порівнянні з 38% за аналогічний період липня.

“Незважаючи на 33% зниження обсягів імпорту за підсумком першої декади серпня, ринок не відчуває нестачі палива в зв’язку з великими накопиченими запасами”, – пише видання.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close