Україна

Україна на 13% збільшила імпорт агропродукції

Український імпорт сільськогосподарської продукції та продовольства у 2020 році зріс на 13% і досяг рівня 6,5 млрд дол., повідомляє 1NEWS з посиланням на пресслужбу УКАБ (Український клуб аграрного бізнесу).

«У 2020 році аграрна продукція залишилася основою зовнішньої торгівлі України. Частка сільськогосподарської продукції та продовольства у загальних обсягах українського експорту склала 45% або 22,2 млрд дол. Разом з тим, імпорт зазначеної продукції досяг рівня 6,5 млрд дол, що на 13% більше ніж минулого року», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у товарній структурі імпорту відбулося нарощення закупівель по всім категоріям сільськогосподарської продукції: продукції категорії тваринництва імпортували на загальну суму в 1,3 млрд дол. (+17%); продукції рослинництва – майже на 2 млрд дол. (+11%); жирів і олії – на 280 млн дол. (+11%); готової продукції імпортували майже на 3 млрд дол. (+13%).

За інформацією УКАБ, у загальній структурі експорту найбільше зросли поставки продукції категорії жири та олії – на 22 % до 5,8 млрд дол. Поставки готової продукції збільшились на 4% до 3,4 дол. Поставки продукції тваринництва скоротились на 7% і склали 1,2 млрд дол. Експорт продукції рослинництва зменшився на 8% і склав 11,9 млрд дол.

Зовнішньоторговельний баланс агропродовольчої продукції склав 15,7 млрд дол.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button