Україна

Україна може залишитись без власного вина

Площі під виноградниками стрімко скорочуються та складають на сьогодні 44 тисячі гектарів, що у 4 рази менше, порівняно з 1990 роком

Останні роки через наявність серйозних проблем виноробна галузь України зазнає істотного економічного спаду.

Про це розповів Володимир Кучеренко, генеральний директор корпорації «Укрвинпром», – повідомляє 1NEWS з посиланням на Agravery.

Виноградарство і виноробство – національні галузі з великими потенційними можливостями виробництва якісних українських вин.

Однак, в останні роки через наявність серйозних проблем галузь зазнала істотного економічного спаду. Як наслідок — площі під виноградниками стрімко скорочуються та складають на сьогодні 44 тисячі гектарів, що у чотири рази менше, порівняно з 1990 роком.

Сьогодні виноградно-виноробна галузь переживає найскладніший період за всю свою історію та потребує, як ніколи, більш уважного ставлення та підтримки з боку органів виконавчої влади, в тому числі Міністерства аграрної політики та продовольства України для набуття реального державного протекціонізму галузі та реформування управління галуззю.

Виноградно-виноробна галузь, яка в провідних європейських країнах вважається локомотивом економіки, в Україні зазнає занепаду.

Попри це сьогодні експортний потенціал українських вин можна оцінювати як потужний.

Хоча варто зазначати, що незважаючи на широку географію їх поставок, все ж існує необхідність розширення присутності української виноградно-виноробної продукції на закордонних ринках.

За даними Державної служби статистики України у 2017 році українські вина експортувалися до таких країн: Росія, Азербайджан, Казахстан, Білорусь, Грузія, Китай, Ізраїль, Монголія, Туреччина, США, Австралія тощо.

При цьому, географія експорту виноробної продукції в 2017 році практично не відрізнялася від 2016 року.

В 2017 році українські винороби очікували продовження тих зрушень, що взяли свій початок в 2016 році.

Зокрема, йдеться про закон 2016 року, яким скасовується ліцензія на оптовий продаж алкоголю для невеликих виробників місцевих плодово-ягідних вин з власної сировини, яка до цього становила 500 тисяч гривень на рік.

Надалі для виноробів залишається актуальним спрощення переліку документів для отримання атестату виробництва, на підставі якого суб’єкту господарювання видається ліцензія.

На сьогодні цей перелік складає близько 150 позицій.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close