Україна

Україна має чудові шанси стати експортером рису

Беручи до уваги прогнозовані площі посіву, наша країна може експортувати 600 тисяч тонн рису

Україна має доволі непогані перспективи розвитку галузі рисівництва. З огляду на наявність ґрунтових, кліматичних ресурсів рис тут можна вирощувати на понад 250 тисячах гектарів фактично до 50°С північної широти.

Так вважає доктор економічних наук, директор Інституту рису НААН, Володимир Дудченко, – інформує 1NEWS.

Беручи до уваги прогнозовані площі посіву валовий збір рису в разі оптимістичних сценаріїв розвитку галузі може сягати близько 850 тисяч тонн: частка внутрішнього споживання — 250 тисяч, а 600 тисяч можна буде експортувати, вважає фахівець.

“Єдина перспектива для розвитку цієї галузі — впровадження й відновлення ефективних систем зрошення. Зокрема крапельного як адаптаційного заходу до потепління клімату що, за експертними оцінками, найпродуктивніше використовує воду.

Наша країна має добру нагоду стати гравцем на зростаючому ринку рису за рахунок розвитку такої системи зрошення. Та однією з головних перешкод у розвитку рисівництва на краплинному зрошуванні була і поки що залишається вартість обладнання.

Існує програма компенсації вартості вітчизняної агротехніки і обладнання, зокрема для зрошення. Повернення державою 25—40% ціни обладнання може зробити вирощування рису рентабельним”, – додає Володимир Дудченко.

Рис, як відомо, — продукт забезпечення життя фактично половини населення планети, і його виробництво, а відповідно й споживання нарівні із пшеницею і кукурудзою найбільші у світі й уже перевищують 700 мільйонів тонн на рік. Це величезний ринок агропродукції, торговельний обіг якого становить понад 50 мільярдів доларів.

Досягти таких показників можна за рахунок проєктування і будівництва нових рисових зрошувальних систем різних типів, за рахунок упровадження новітніх технологій вирощування, що забезпечують максимальну реалізацію сортового потенціалу і впровадження сучасних високопродуктивних сортів рису з потенціалом урожайності до 12 т/га.

Джерело: SEEDS

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close