Україна

Україна і США почали переговори з гарантій безпеки


Україна і США почали переговори з гарантій безпеки

Зараз Вашингтон обговорює з Києвом свої двосторонні зобов’язання щодо безпеки. Білий дім дуже відданий цьому питанню, заявила посолка США.

Сполучені Штати розпочали з Офісом президента України та урядом дискусії стосовно двосторонніх безпекових зобов’язань. Про це у п’ятницю, 12 січня, заявила посол США в Україні Бріджит Брінк, на брифінгу за підсумками візиту до Києва Пенні Пріцкер, спеціальної представниці США з питань економічного відновлення України, передає Радіо Свобода.

Брінк зазначила, що вже було проведено дві зустрічі, очікуються нові.

“Ми вже розпочали двосторонню розмову з вашим урядом, у тому числі з Офісом президента, де обговорюємо, якими будуть з нашого боку двосторонні зобов’язання щодо безпеки. Ми вже провели дві зустрічі і збираємося їх продовжувати”, – сказала посолка США.

Вона зазначила, що Білий дім “дуже відданий” цьому питанню.

Брінк додала, що через певний час після погодження про результати домовленостей може бути оголошено офіційно. Проте не уточнила очікувані терміни.

“Тож я очікую, що ми дійдемо до моменту оголошення про це, але перед цим нам потрібно ще все обговорити”, – заявила посол.

Разом з тим Брінк зауважила, що Штати прагнуть допомогти Україні захистити себе, надаючи оборонну підтримку, та стримати російську агресію у майбутньому, тож Вашингтон “зобов’язується думати про більш довгострокову перспективу”.

“Ми також взяли на себе широкі зобов’язання в стратегічному сенсі щодо вашого членства в НАТО. І я знаю, що цього прагнуть і українці, але до того часу має існувати міст, який допоможе нам підтримати вас у гарантуванні безпеки, яку ми хочемо вам надати”, – сказала вона.

Брінк нагадала, що минулого літа під час саміту НАТО у Вільнюсі, країни G7 зібралися разом і оголосили про підтримку багатосторонніх і двосторонніх гарантій безпеки. За її словами, “це і є цей місток”.

Нагадаємо, 12 січня Україна і Велика Британія підписали угоду у сфері безпеки. За словами Зеленського, Київ і Лондон досягли найвищого та найбільш змістовного рівня відносин за весь час. Однак невдовзі Зеленський і Сунак розійшлись в формулюваннях щодо безпекової угоди. Зокрема, лідери двох країн розійшлися в думці, чи можна говорити про гарантії безпеки від Британії.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button