Україна

Україна і Польща спільно розвиватимуть залізничне сполучення


Україна і Польща спільно розвиватимуть залізничне сполучення

Це перша з 1994 року угода такого рівня між залізницями двох країн. Сторони домовились про спільну роботу з розвитку пасажирських та вантажних перевезень.

Укрзалізниця і польський оператор Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna (PKP S.A.) 28 серпня підписали нову угоду про розвиток залізничного сполучення. Про це повідомляє пресслужба УЗ.

За словами голови правління АТ Укрзалізниця Євгена Лященка, українська і польська залізниці домовились про спільну роботу з розвитку пасажирських та вантажних залізничних перевезень між країнами задля збільшення експортно-імпортного потенціалу.

“Це перша з 1994 року угода такого рівня між залізницями двох країн”, – зазначив він.

Зазначається, що відповідно до положень угоди PKP S.A. опрацює заходи для укладення окремих угод з АТ Укрзалізниця у сфері управління залізничною інфраструктурою, вантажних і пасажирських залізничних перевезень. Також з метою розробки проєктів окремих угод сторони утворять спільні робочі групи. Одним із принципів угоди є забезпечення сторонами безпечних та безперебійних перевезень пасажирів та вантажів.

Крім того, сторони домовилися, що перевантаження вантажів у вагони іншої ширини колії або перестановка вагонів на візки іншої ширини колії здійснюється не лише приймаючим перевізником на прикордонній станції, що знаходиться на території його держави, але й, за умови погодження, такі операції можуть здійснюватися перевізником, який здає вантаж, на прикордонній станції, що знаходиться на його території.

Також угода передбачає, що обслуговування поїздів локомотивною тягою між прикордонними станціями для вантажного сполучення в обох напрямках буде здійснюватися локомотивами й локомотивними бригадами АТ Укрзалізниця та компанії PKP S.A. з дотриманням паритету 50/50.

Нагадаємо, польська залізниця з 8 вересня розпочинає планові ремонти інфраструктури у Перемишлі. Через це поїзди №89/90 Київ – Перемишль та №73/74 Харків – Перемишль з 7 вересня до 6 жовтня будуть скасовані.

Також повідомлялося, що Угорщина скасувала низку поїздів в Україну.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button