Україна

Україна хоче приєднатись до санкцій Євросоюзу проти Білорусі

Запроваджувати якісь економічні санкції та обмежувати торгівлю Київ не планує

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, – інформує 1NEWS.

“Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики”, – заявив міністр закордонних справ.

“Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації”, – пояснив пан Кулеба.

Він зазначив, що ціна такої солідарності для України є набагато вищою, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під “парасолькою захисту” цих об’єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

23 вересня Дмитро Кулеба повідомив, що Україна не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі і так само не визнає легітимною його інавгурацію.

1 жовтня лідери країн Євросоюзу узгодили список білоруських чиновників, проти яких запровадять персональні санкції. У цьому списку приблизно 40 прізвищ, але Олександра Лукашенка серед них немає.

В МЗС наголошують, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва. Запроваджувати якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю Київ не планує.

“Що стосується економічної взаємодії – ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше – ми бажаємо їй тільки добра. В нас немає в планах якогось ембарго, запровадження якихось обмежень на торгівлю”, – повідомив Кулеба.

За його словами, білорусько-українська торгівля є взаємовигідною, тому запровадження торгових санкцій Україною або Білоруссю – у відповідь – не буде розумним кроком.

Ця позиція може змінитися у випадку, якщо Росія встановить контроль над білоруськими підприємствами.

“От тоді треба сідати і аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з’явилися додаткові ризики, бо в нас є висока взаємодія і у військово-торговому секторі”, – пояснив міністр.

Також Україна не зменшуватиме рівень дипломатичного представництва в Мінську.

“Я не бачу підстав для розриву дипломатичних відносин або для пониження присутності України в Білорусі до рівня тимчасового повіреного, як у нас це з Росією” – зазначив міністр.

Це означає, що український посол і надалі працюватиме в Білорусі.

Проте з офіційних контактів, за словами Дмитра Кулеби, залишиться лише “вікно комунікації” через МЗС.

Також Дмитро Кулеба припускає перенесення майданчику перемовин тристоронньої контактної групи щодо Донбасу з Мінська.

“Ми ніколи не виключали можливість перенесення перемовин з Мінська. Ми розуміємо, що чим більш недружніми будуть дії чи заяви Білорусі щодо України, чим сильнішими ставатимуть позиції Росії в Білорусі, тим більш неприйнятним ставатиме Мінськ як місце для фізичних зустрічей”, – зазначив міністр.

Проте наразі питання перенесення майданчику перемовин не є нагальним, тому що через пандемію коронавірусу зустрічі контактної групи проходять онлайн, а не в Мінську.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button