Україна

Україна готує санкції проти банків РФ на 50 років


Україна готує санкції проти банків РФ на 50 років

Нові санкції включають 10 пунктів, серед яких і заборона встановлення ділових відносин із фінустановами Росії.

Україна запровадить секторальні економічні санкції терміном на 50 років до всіх фінансових установ, які зареєстровані та перебувають у Росії. Про це йдеться в постанові, яку вніс до Верховної Ради президент Володимир Зеленський у середу, 22 лютого.

Текст документа сьогодні з’явився на сайті парламенту. Санкції включають 10 пунктів, зокрема: зупинення угод з активами, що належать фінустановам РФ; заборона встановлення ділових відносин, у тому числі кореспондентських; заборона укладання угод та здійснення інвестицій на користь фінустанов РФ.

У цьому переліку також заборона на купівлю цінних паперів та інших фінансових інструментів, емітентами яких є фінустанови РФ, за винятком відчуження (у тому числі безоплатного) цінних паперів на користь держави України.

Крім того, серед санкцій зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань на користь фінустанов РФ, у тому числі з перерахування дивідендів, відсотків та інших виплат за залученими в Україну активами, зупинення обслуговування електронних платіжних засобів (включаючи перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітованих фінустановами РФ.

Указ також передбачає анулювання реєстрації та заборону нових реєстрацій Нацбанком міжнародної платіжної системи, оператором якої є фінустанова РФ, та її учасників, а також учасника фінустанови РФ міжнародної платіжної системи, оператором якої є резидент України.

“Заборонити фізичним та юридичним особам проводити операції (вчиняти дії), що призводять до порушення, уникнення введених обмежень”, – йдеться у документі.

Санкції будуть застосовані щодо:

  •      Центрального банку Росії;
  •      небанківських кредитних організацій;
  •      операторів платіжних систем;
  •      професійних учасників фондового ринку;
  •      страхових компаній;
  •      інвестфондів;
  •      інших фінустанов, які зареєстровані та надають послуги у Росії.

Нагадаємо, минулого тижня Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти Московської біржі та 333 громадян Росії.

А на початку лютого Україна запровадила санкції проти атомної галузі РФ на 50 років, зокрема й Росатому.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button