Україна

Україна екстрадувала до Чехїі учасників шахрайського call центру


Україна екстрадувала до Чехїі учасників шахрайського call центру

Фігуранти були затримані на території Одеської області в рамках спільної спецоперації Офісу Генпрокурора, Нацполіції та правоохоронних органів Чеської Республіки.

До Чехії екстрадували шістьох громадян іноземних країн з метою їх подальшого притягнення до кримінальної відповідальності у справі міжнародного шахрайського call центру. Наразі вирішується питання щодо видачі ще однієї особи. Про це 14 травня повідомив Офіс генпрокурора.

Зазначається, що фігуранти  були затримані на території Одеської області в рамках спільної спецоперації Офісу Генпрокурора, Нацполіції України та правоохоронних органів Чеської Республіки.

Слідством встановлено, що з вересня 2022 року група осіб, до складу якої входили громадяни України та іноземці, організувала та забезпечила діяльність масштабного міжнародного call центру в Одесі.

Шахраї телефонували громадянам Чехії та представлялися технічною підтримкою Чеського народного банку. Вони переконували довірливих потерпілих в необхідності захистити нібито скомпрометований обліковий запис і для збереження грошових коштів перевести їх на інших банківський рахунок. Ці рахунки були зазделегідь підготовлені правопорушниками.

На даний час встановлено, що потерпілим від діяльності шахрайського call центру завдано збитків на загальну суму понад 5,5 млн грн, у Чехії задокументовано випадки шахрайства на понад 20 млн чеських крон.

За цими фактами розпочато кримінальні провадження правоохоронними органами України та Чехії.

Раніше повідомлялося про ліквідацію діяльності масштабного міжнародного шахрайського колцентру в Одесі.

Нагадаємо, повідомлено про підозру чотирьом особам, які в шахрайський спосіб викрали з карток іноземних громадян майже 1,5 млн грн.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button