Україна

Україна буде вивозити непридатні пестициди в ЄС для утилізації

Міністерство екології та природних ресурсів України видало письмову згоду на транскордонне перевезення непридатних пестицидів для їх належної утилізації в країнах ЄС, інформує 1NEWS з посиланням на latifundist.com.

Згідно з цим документом, вже найближчим часом стане можливим вивезти і утилізувати перші 1,5 тис. Т непридатних та заборонених до використання пестицидів екологічно безпечним способом.

Наголошується, що на території України зберігається понад 10 тис. Т непридатних та заборонених до використання пестицидів, більшість з яких залишилися у спадок з радянських часів в так званих «могильниках». В ЄБА зазначають, що щорічно на територію України ввозиться для використання понад 100 тис. Т пестицидів, невелика частина з яких не використовується і перетворюється в відходи. Їх утилізація буде здійснюватися поступово.

«На території України немає заводу, який би міг займатися утилізацією такого типу відходів в екологічно безпечний спосіб. Відповідно, єдиним варіантом вирішення проблеми утилізації відходів залишається їх трансгранічнаю перевезення в країни ЄС для екологічно безпечного знищення», – прокоментував координатор Агрохімічного комітету ЄБА Віктор Погорілий.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close