Україна

Угорські громади Закарпаття закликали Орбана підтримати вступ України в ЄС


Угорські громади Закарпаття закликали Орбана підтримати вступ України в ЄС

Україна за останній рік продемонструвала значний прогрес у виконанні рекомендацій Європейської комісії щодо забезпечення прав національних меншин.

Представники угорської та словацької спільнот Закарпатської області закликали голову Євроради Шарля Мішеля, прем’єр-міністрів Угорщини та Словаччини Віктора Орбана і Роберта Фіцо підтримати початок переговорів про членство України в блоці. Про це у понеділок, 11 грудня, повідомляють українські журналісти. 

Зокрема, українські угорці та словаки закликали підтримати на майбутньому засіданні Євроради рішення щодо відкриття переговорів про членство України в ЄС.

З боку українських угорців із Закарпатської області до Орбана звернулися голова Товариства угорців ДСУУ Ласло Зубанич, голова Берегівської районної ради Карло Резеш, депутатка закарпатської обласної ради Юдіта Петеї та голова молодіжного регіонального фонду угорської молоді Йосип Резеш.

“Ми, представники угорської національної спільноти Закарпаття, звертаємося до Вас з великою надією та проханням щодо підтримки рішення щодо відкриття переговорів про членство України в Європейському Союзі, запланованого на 14-15 грудня 2023 року”, – йдеться у зверненні.

В листі вказано, що навіть під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, яке почалося 24.2.22 року. Україна продовжує здійснювати необхідні реформи та залишається вірною своїм євроінтеграційним цінностям.

“Ми вдячні за вашу увагу цьому питанню і сподіваємося на позитивне рішення, яке сприятиме майбутньому України та зміцненню європейської спільноти”, – підкреслили українські угорці. 

У свою чергу, словацька спільнота Закарпатської області звернулася до проросійськи налаштованого прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо та глави Європейської Ради Шарля Мішеля з проханням підтримати початок переговорів про вступ України до ЄС під час засідання Євроради, яке відбудеться 14-15 грудня 2023 року.

Відповідні звернення опублікували голова громадської організації Товариство словацької інтелігенції Закарпаття Ернест Горват, а також голова громадської організації Закарпатське обласне культурно-просвітнє товариство словацьких жінок Довіра Яна Дудаш-Рижак, повідомила Закарпатська обласна державна адміністрація на свої сторінці у Facebook. 

У зверненні, яке підписав Горват, йдеться про те, що Україна продемонструвала значний прогрес у виконанні рекомендацій Єврокомісії, а “новий законопроєкт, прийнятий українським парламентом, максимально відображає інтереси національних меншин і користується нашою повною підтримкою”.

Нагадаємо, Кулеба повідомив, що мав дуже довгу розмову з Сіярто. Міністри обговорили майбутнє рішення Європейської Ради щодо відкриття переговорів про членство України в ЄС.

Раніше він заявив, що можлива відмова Євросоюзу почати переговори з Україною через позицію Угорщини матиме “катастрофічні наслідки”, але не зупинить процесу розширення ЄС – наша країна все одно буде членом блоку.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button