Україна

Удвічі зріс імпорт авокадо в Україну

Аналітики плодоовочевого бізнесу відзначають стрімке зростання імпорту авокадо в Україну в 2018 році – до більш як 4 тис. тонн, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу аналітичної платформи плодоовочевого бізнесу Еast-fruit.

“Аналітики Еast-fruit відзначають різке зростання імпорту авокадо в Україну в 2018 році. За 11 місяців обсяги імпорту авокадо в Україну подвоїлися і вже побили історичний рекорд імпорту. Ми прогнозуємо, що за підсумками року, в Україну буде ввезено більш як 4 тис. тонн авокадо, що вдвічі перевищить обсяг імпорту в 2017 році “, – йдеться в повідомленні.

Представники оптової торгівлі вважають, що мода на здоровий спосіб життя у сукупності зі зростанням доходів населення у 2018 році стали двома визначальними факторами зростання імпорту і споживання авокадо. Адже авокадо – це не дешевий продукт: авокадо Хасс (Hass) в Україні продається в середньому за ціною близько 300 грн/кг (зазвичай поштучно), а зелений авокадо – в середньому вдвічі дешевший.

На думку дієтологів, авокадо є одним з найбільш цінних продуктів, оскільки він містить практично повний набір необхідних вітамінів і мінералів, а також корисні жири і клітковину. Найвідомішою є властивість авокадо знижувати рівень холестерину в крові і сприяти кращому засвоєнню корисних речовин з інших фруктів.

За інформацією експертів, 92% всього обсягу імпорту авокадо в Україну здійснюють ПАР, Перу, Ізраїль і Кенія. Істотні обсяги постачають також Мексика, Іспанія та Чилі. Найбільший приріст імпорту авокадо стався за рахунок поставок із ПАР і Мексики.

Аналітики EastFruit стверджують, що перспективи зростання споживання авокадо в Україні дуже високі. Зараз один житель України в середньому споживає менше одного плоду на рік. Тому, за умови подальшого зростання доходів населення, імпорт авокадо в найближчі 3-4 роки може подвоїтися.

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button