Україна

У зоні відчуження ЧАЕС з’явиться унікальний інтерактивний артефакт

У зоні відчуження Чорнобильської АЕС восени планують встановити масштабну інтерактивну digital-скульптуру, музичний супровід до якої створять світові зірки з використанням звуків Чорнобиля, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Цифровий арт-об’єкт буде встановлено в рамках проекту Artefact, присвяченого проблемам маніпуляцій в інформаційному просторі, фейкових новин і “постправди”.

“Чорнобильська тематика завжди викликала неабиякий інтерес у громадськості та представників ЗМІ. А там, де є попит на інформацію, можуть з’являтися чутки, легенди і як результат – фейкові новини. Це все веде до дезінформації громадян щодо важливих питань. Тому агентство підтримує ініціативу організаторів ARTEFACT. Якісне, точне й правдиве інформування, боротьба з фейками і відповідальне споживання інформації – запорука розвитку нашої держави”, – підкреслив Петрук.

Презентувати скульптуру в Чорнобилі планують у жовтні цього року. До цього часу зону відвідають артисти, а також відбудеться низка зустрічей з активною молоддю на тему захисту від фейкової інформації, фактчекінгу, розвитку критичної думки і медіаграмотності. Всі події арт-проекту стануть частиною документального кіно.

Нагадаємо, промислова експлуатація комплексу поводження з твердими радіоактивними відходами і запуск роботи заводу з переробки рідких радіоактивних відходів на території Чорнобильської зони відчуження відбудеться вже у 2018 році.

 

 

 

Back to top button